První bar s Čistým prostorem v Evropě je v Olomouci


V prosinci 2017 byl v Olomouci otevřen bar, který má na stropech „stopy“ moderní technologie.

Díky odvaze a vizím majitelů se bar Zkouška na ulici Komenského 11 stal průkopníkem ve spojení s novými technologiemi,. Jde o první bar v Evropě, nesoucí označení Čisté prostory (myšleno ve formě čistého ovzduší). Jeden z majitelů při otevření uvedl: „Hlavním cílem použití nových technologií bylo odstranit problémy s plísněmi stěn a udržovat čistý vzduch pro zákazníky. Ale také nebát se ničeho nového, což znamená být tak trochu Ikarem. Jsme neustále zkoušeni v řadě životních situací, tak proč nezkusit něco nového i ve vybavení?“

Speciální nátěry byly naneseny na stropy místnosti, chodeb a toalet. Aby mohla technologie ve sklepních prostorách vůbec fungovat, jsou ošetřené plochy nasvětleny dodatečnými zdroji speciálního světla. Po prvním hotelu v Písku se stal i bar Zkouška prvním barem v Evropě s použitou technologií.

Zajímavě se tak spojily nové technologie v baru pro studenty UPOL, kteří zde nové technologie studují. Tak ať se všem v hledání , zkoušení i uplatňování nových věcí daří co nejlépe.

Komentáře jsou vypnuty.