Proč nanoaplikace?

Prevence nozokomiálních infekcí

Na vysoce oxidačním aktivovaném FN® povrchu není schopen přežít a rozvíjet se žádný mikroorganismus. Viry, které jsou v kontaktu s ošetřeným povrchem, jsou likvidovány prakticky okamžitě a i ty nejodolnější bakterie jsou zabity během pár desítek minut a zbytek jejich mrtvého těla je rozložen („spálen“) na neškodné látky. Mikroorganismy si nejsou schopny vytvořit proti fotokatalytickému „spálení“ odolnost (nemutují jako při použití chemických prostředků).

Prevence vypuknutí a rozšiřování nákaz ve zdravotnických/veterinárních zařízeních

Vysoká fotokatalytická účinnost aktivovaného povrchu přeměňuje ošetřené plochy na účinnou čističku vzduchu. Při přirozeném proudění vzduchu v místnosti dochází ke kolizím mikroorganismů rozptýlených ve vzduchu s aktivní vrstvou. Přitom jsou rapidně likvidovány všechny viry, které jsou v kontaktu s touto vrstvou. Bakterie, které se na povrchu uchytí, jsou likvidovány také. Tímto způsobem dochází ke snižování koncentrace patogenních mikroorganismů i ve vzduchu místností. Po rozsvícení aktivačních UV světel dochází typicky ke snížení koncentrace mikroorganismů a vyčištění vzduchu o 4 log řády během 60 – 120 minut.

Personální ochrana

Ochrana personálu zdravotnických zařízení a pacientů před nebezpečnými látkami, jako jsou desinfekční prostředky a chemikálie, výpary z dřevotřískového nábytku a umělých hmot a toxiny produkovanými bakteriemi, které sídlí ve vzduchotechnice.Aktivovaná plocha čistí vzduch od molekul a mikroskopických částic nebezpečných látek, s nimiž si neumí poradit žádná jiná technologie. Při kolizích těchto látek, rozptýlených ve vzduchu místnosti s aktivní plochou, dochází k rychlému odstraňování jejich účinným rozložením převážně na molekuly H2O a CO2.

Ochrana před imisemi

Ochrana personálu a pacientů před imisemi, které pronikají do interiérů budov z vnějšího prostředí a mají negativní dopad na jejich zdraví je dalším vážným problémem současnosti. Efekt působení je stejný, jak je popsán v předchozím bodu. Aktivovaná plocha účinně degraduje i nebezpečné látky obsažené v imisích jak v podobě molekul, tak i ve vazbě na jemné prachové částice (PM1, PM2,5, PM10). Dochází k účinné likvidaci benzapzrenu, polyaromatických uhlovodíků, výfukových plynů a dalších látek ohrožujících lidské zdraví.

Režijní úspory

Menší narušení chodu a snížení provozních nákladů zdravotnického zařízení v důsledku snížení frekvence malování. Nanodeodorant je klasifikován jako antibakteriální nátěrová hmota. V případě jejího použití se četnost malování prostor řídí, podle novelizované vyhlášky č. 306/2012 Sb., doporučením výrobce. Výrobce antibakteriálních nátěrů doporučuje obnovit nátěr jedním nástřikem po 5 letech.

Máte zájem o sanační nátěry nanoaplikace? Kontaktujte nás.

  Nanodeodorant

  Přípravek na odstranění zápachů v bytě. Působí antibakteriálně.


  Permatex

  Zabraňuje usazování nečistot a zpevňuje tkaniny proti otěru.


  Supraperl

  Vysoce výkonný prostředek proti vodě a špíně s ochranným efektem.


  Permagard

  Přípravek na savé kameninové povrchy s vysokou účinností.


  Nerez / chrom / hliník

  Na ochranu nerezových, chromovaných nebo hliníkových povrchů.


  Plexgardon

  Ochranný prostředek na plastové povrchy.


  Nanošampón

  Vysoce výkonná nanokosmetika, ideální pro ruční mytí vozu.


  Sprej nanosilver

  Antibakteriální sprej na desinfekce textilu a obuvi.